המדריך

לתיירות ופנאי

לנכה

  • slide01.png
  • slide02.png
  • slide03.png
  • slide04.png

אודות

שמי ספיר עוזיאל, ילידת 1972. נפצעתי בתאונת דרכים קטלנית בשנת 1997 בה שכלתי את בן זוגי. כתוצאה מהתאונה אני נכה 100%, בהגדרה הרפואית – פרפלגיה T12 "אין קומפליט". אני בעלת וותק בענף התיירות כ- 20 שנה.

עברתי שיקום נוירולוגי ממושך וכיום אני יושבת על כסא גלגלים כאשר אני מסוגלת להתנייד בהליכון למרחקים קצרים מאד ובהליכה לא קונבנציונלית.

למרות הקושי הקיומי בנכות, בשנת 2003 ילדתי את בתי. בשנת 2004, שש שנים לאחר התאונה חזרתי לעבוד בענף התיירות, אני מנהלת ותיקה בענף מזה 20 שנה. בשנת 2011, התחתנתי עם בחיר ליבי.

את האתר החלטתי להקים היות ומצאתי שאין באפשרותי לצאת לחופשה/בילוי מבלי לחשוש כי המקום אינו מתאים לנכים, למרות יריעת ידיעתי הרחבה בנושא התיירות. מצאתי עצמי עוזבת מלון לאחר נסיעה בת 5 שעות מאחר והמלון אינו תואם לצרכיי, עוזבת מסעדה כי ע"מ להגיע לשירותי נכים עליי לרדת גרם מדרגות שאיני יכולה וע"מ להגיע לסרט/הצגה עליי להיכנס לאולם דרך מסתור האשפה.

תחושת אי השוויון קננה בי ובאישי והחלטתנו שגם לנו בעלי הצרכים המיוחדים, מגיע להזמין ולדעת שאנו מגיעים למקום בו לא נצטרך להרגיש נבדלים או נזקקים, למעשה שווי זכויות ככל אדם.

אני תקווה כי המידע באתר זה יסייע לכם בבחירת פעילות, בילוי או חופשה התואמים את צורכיכם.

מאחלת לכם הנאה מרובה ומזמינה אתכם לספר לנו על מקומות שאהבתם יותר וכאלה שפחות.

בברכה,
ספיר עוזיאל

עסקים נבחרים